ترید چیست؟

ترید یا تریدینگ به معنای “تجارت” یا “معامله” است و دربرگیرنده تمامی خدمات و فعالیت های سرمایه گذاری است که در زمان کوتاه مدت انجام می شوند. این سرمایه گذاری ها شامل خرید و فروش کالا، زمین، اوراق بهادار سهام، ارز و هر چیزی که قابل معامله است، می‌شوند.

سهام در بورس اوراق بهادار معامله می شود، این در حالی است که کالاها و چیز های دیگر، در کف معاملات، خرید و فروش می شوند. هدف از ترید کردن این است که پس از تجزیه و تحلیل بازار، با خرید با قیمت کمتر و فروش با قیمت بالاتر، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی، سود زیادی بدست بیاوریم.

تریدر به چه کسی گفته می‌شود؟

تریدر می‌تواند هرکسی باشد؛ از یک فرد مستقل گرفته تا یک موسسه جهانی. معاملات نیز می توانند از طریق کارگزاری ها یا به طور مستقیم انجم شوند. در صورتی که مایل به انجام ترید از راه دور هستید، می توانید از معاملات تلفنی یا  پلتفورم تجارت آنلاین استفاده کنید.

تفاوت ترید با سرمایه گذاری در چیست؟

فرق ترید با سرمایه گذاری در این است که معاملاتی که تریدر انجام می دهد، برای مدت زمان کوتاهی در نظر گرفته شده است. به طور مثال، اگر یک تریدر قطعه زمینی بخرد، به این معنی است که با توجه به تجزیه و تحلیل هایش، حتما در آینده ای نزدیک قیمت آن بیشتر خواهد شد و آن را خواهد فروخت.

اما سرمایه گذاری چنین نیست. سرمایه گذاران ممکن است برای چندین سال با سرمایه ای که خریده اند کاری نداشته باشند. روند سودآوری سرمایه گذاری بسیار کندتر از ترید است.

اهمیت ترید یا تریدینگ 

سلامت اقتصاد جهان، وابسته به فعالیت های بازرگانی در بازارهای مالی است. تا زمانی که در تمام حوزه ها خرید و فروش انجام می شود، چرخ اقتصاد به خوبی می چرخد. زمانی که یک تریدر می‌شوید، دیگران از شما درباره معاملاتتان سوال می پرسند و درباره موفقیت ها و شکست هایشان صحبت می کنند. می توانید از تجربیاتشان برای هموار کردن مسیر موفقیتتان استفاده کنید!

در همان شروع فعالیت، با تمام انواع ترید کردن مانند ترید آزاد، آشنا خواهید شد. ترید آزاد سیاستی است که توسط برخی از دولت ها دنبال می شود. بر اساس آن، هیچ محدودیتی در معامله و تجارت با کشورهای دیگر نخواهید داشت.

تریدینگ چیست؟

ارز مجازی (یا همان ارز دیجیتال) نوعی پول دیجیتالی است که توسط توسعه دهندگان آن صادر و کنترل می شود و در بین اعضای یک انجمن مجازی، مورد استفاده و پذیرش قرار می گیرد.

به تازگی، با توجه به امنیت بالا و هزینه بسیار ناچیز نگهداری و انتقال این نوع ارز ها بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند به جای پول نقد یا چک، از ارز دیجیتال برای انجام معالاتشان استفاده کنند.

طبق نظر بانکداری اروپا، ارز مجازی، نمایشی دیجیتالی از پول است که توسط بانک مرکزی یا مقامات عمومی صادر نمی شود. همچنین این ارز، با ارز فیات (پول بدون پشتوانه ای که توسط دولت ارزش گذاری می شود) فرق دارد.

ارز مجازی به صورت الکترونیکی انتقال، ذخیره یا معامله شود، و اشخاص حقیقی یا حقوقی، می توانند از آن برای انجام معاملاتشان استفاده کنند.

ترید ارز دیجیتال

ترید در بازارهای روز

به عنوان یک تریدر، یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای افزایش شانس موفقیت خود در بازارهای امروز انجام دهید این است که به ترید کردن به عنوان یک تجارت یا بیزینس نگاه کنید. یک ترید موفق به یک برنامه استراتژیک نیاز دارد، که شامل اهداف کوتاه مدت، اهداف بلند مدت و میزان سرمایه موجود برای تجارت می باشد.

یک طرح ترید خوب، باید به طور کامل مورد تحقیق و آزمایش قرار بگیرد و در فواصل زمانی منظم، ارزیابی مجدد شود.

این کار به این دلیل انجام می شود که ممکن است هر چند وقت یکبار، شاخص های بازار تغییر کنند. به طور مثل، ممکن است نیاز باشد کالا یا چیزی که خریده اید را زودتر از زمانی که تعیین کرده بودید، بفروشید.

در حال حاضر، برای انجام معاملات در بازارها، دو روش اساسی وجود دارد:

  • ترید در کف
  • ترید به صورت الکترونیکی

اگرچه در حال حاضر بیشتر معامله گران ترجیح می دهناز ترید الکترونیکی استفاده کنند، اما ترید در کف، همچنان طرفداران خودش را دارد.

در ادامه می خواهیم درباره ترید در کف و ترید به صورت آنلاین بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید…

ترید در کف

سوالی که حتما تا الان از خودتان پرسیده اید این است ترید در کف چیست و چطور انجام می شود؟خوب! در اینجا می خواهیم از یک مثال ساده برای توضیح این روش استفاده کنیم. به طور مثال، در بورس اوراق بهادار نیویورک، ابتدا به کارگزار خود دستور می دهید ۱۰۰۰ سهم Omnicorp را در بازار خریداری کند.

بخش سفارش کارگزار شما، سفارش را به کارمند کف خود در بورس می فرستد. سپس کارمند کف، به یکی از تریدرهای کف شرکت می گوید که یک تریدر دیگر پیدا کند که حاضر به فروش ۱۰۰۰ سهم Omnicorp باشد.

آنها در مورد قیمت توافق می کنند و معامله را کامل می کنند. توافق نهایی به کارگزارتان اعلام می شود و در نهایت، او قیمت نهایی را به شما می گوید.

روند معاملات سهام، بسته به سهام و بازار می تواند چندین دقیقه یا بیشتر طول بکشد اما از آنجایی که مدارک تایید توسط پست ارسال می شوند، ممکن است چند روز طول بکشد تا به دست شما برسد.

ترید آنلاین

در سال های اخیر، ترید آنلاین از محبوبیت روز افزونی برخوردار بوده. از آن جایی راه اندازی حساب معاملات آنلاین و شروع معاملات سهام با این روش بسیار آسان است، جزو اولین الویت‌های تریدرهای موفق محسوب می‌شود.

تمام آنچه که برای ترید آنلاین سهام نیاز دارید، رمزعبور و مقداری پول در حسابتان است. علاوه بر این، می توانید از طریق تلفن یا کارگزاری سهام، معاملاتتان را انجام دهید.

برای انجام معامله، فقط کافی است

  1. چیزی که می خواهید بخرید را انتخاب کنید
  2. قیمتش را جستجو و پیدا کنید
  3. تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید هزینه کنید

و در نهایت، اگر از قیمت پیشنهادی راضی بودید، معامله را تمام کنید.

پس از انجام معامله، می توانید عملکرد سرمایه گذاری خود را پیگیری کنید و حتی در صورت نیاز، خرید های بیشتری انجام دهید. یادتان باشد، در صورتی که از طریق خرید و فروش سهام سود می کنید، ممکن است مجبور به پرداخت مالیات باشید.

مزایای ترید آنلاین

یکی از مزیت‌های سیستم عامل های خرید و فروش آنلاین این است که، به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که سفارشات خرید و فروششان را از قبل رزرو کنند. علاوه بر این، می توانند محدودیت ها، توقف معامله، توقف ضرر و درخواست توقف محدودیت را داشته باشند.

با چنین ابزار های کارایی، می توانید بدون اینکه ۲۴ ساعته در حال تماشای بازار باشید، یک سرمایه گذاری حرفه ای انجام دهید. سیستم عامل های ترید آنلاین، دارای ویژگی های متنوعی مانند امکاناتی برای بررسی وضعیت سفارش، دسترسی به قیمت سهام در زمان واقعی و دریافت اخبار در مورد شرکت های مورد نظرتان، هستند.

سرمایه گذاران تازه کار، می توانند با تمرین کردن با یک شبیه ساز سهام آنلاین، تجربه ترید آنلاین را بدست آورند.

یکی از مزایای ترید آنلاین، این است که هزینه های اضافی سرمایه گذاری را از میان برداشته است. کارگزاران می توانند برای ترغیب کردن سرمایه گذاران، از طریق تماس با تلفن، معاملاتشان را انجام دهند؛ این کار کمیسیون کمتری دارد و ازین لحاظ برای سرمایه گذاران مقرون به صرفه تر است.

ترید سهام

ترید سهام، شامل خرید و فروش سهام شرکت، از طریق یک صرافی بزرگ سهام است. ترید سهام می تواند توسط صاحب سهام که از طریق یک حساب کارگزاری اقدام کرده، یا از طریق یک نماینده یا دلال انجام شود.

شرکت های ترید سهام، با استفاده از تحقیقات جامع درباره بازار، تخصص در ترید و سیستم های منحصر به فرد ترید کردن، از تجربیاتشان برای سود دهی بیشتر به مشتریان استفاده می کنند. این شرکت ها عمدتا به صورت صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (hedge funds) وجود دارند و در یک بانک سرمایه گذاری بزرگتر ترید می کنند.

ترید ارز

ترید ارزی یک بازار ۲۴ ساعته است و  فقط در آخر هفته تعطیل است. به طور کلی در بازار، سه قسمت وجود دارد: قسمت ترید اروپا، آسیا و ایالات متحده. با اینکه در این قسمت ها با هم اشتراک دارند، ارزهای اصلی در هر بازار، بیشتر در زمان فعالیت همان بازار معامله می شوند.

این به این معنی است که ارزهای خاص در قسمت های خاص خوشان (جفت ارزی) سود دهی بیشتری دارند. به طور مثال، دلار بیشترین حجم را در قسمت معاملات ایالات متحده دارد. کلیه معاملات ارزی به صورت جفت انجام می شود. بر خلاف بورس اوراق بهادار که می توانید یک سهام را بخرید یا بفروشید، در بازار ارز، باید یک ارز بخرید و ارز دیگری را بفروشید.

 

آیا ترید کردن همیشه سود آور است؟

خیر! با اینکه درباره مزایا و سوددهی این روش تبلیغات زیادی شده، اما باید بدانید که این شغل بسیار پر استرس است و ممکن است نتیجه معاملات، آن طور که آنالیز اطلاعاتتان نشان داده، نباشد.

از آن جایی که ترید بسیار پر ریسک است باید مهارت بسیار بالایی در این زمینه داشته باشید تا اگر بخشی یا تمام سرمایه تان را از دست دادید، بتوانید دوباره آن را بدست آورید.

با این حال، احتمال اینکه سود کنید هم وجود دارد. می توانید با هر مقدار سرمایه و بدون هیچ ابزاری معاملاتتان را شروع کنید و در هر زمینه ای که دوست داشتید فعالیت کنید. بهتر است قبل از شروع هر کاری، با کارشناسان خبره در همان زمینه مشورت کنید.

برچسب ها :