کدام بازار مالی بهتر است؟ آیا بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری را می‌شناسید؟ با این‌که تورم روزبه‌روز در حال افزایش است، اما سرمایه گذاری در بازارهای مختلف مالی همیشه سوال افراد باهوش بوده است. بازارهای مالی، به مکان‌هایی جذاب برای سرمایه گذاری، خرید و فروش انواع مختلفی از دارایی‌ها تبدیل شده است.

برای همین است که به‌طور مثال، واژۀ ارز دیجیتال، وسوسۀ سرمایه گذاری را برای به‌دست‌آوردن سودهای زیاد و یا چندبرابر کردن ثروت، در دل افراد مختلف می‌اندازد. تنوع بازارهای مالی، امروز، بیش از گذشته است و این سوال را ایجاد می‌کند که «کدام بازار مالی بهتر است؟» ما در این‌جا می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم و ببینیم بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری چیست؟

چه در بازارها، تازه‌کار باشید یا یک حرفه‌ایِ باتجربه، سرمایه گذاری‌های کم‌ریسک، گزینه‌ای عالی برای سرمایه‌گذاران محافظه‌کار هستند که می‌خواهند از پول خود در برابر ضررهای احتمالی محافظت کنند و در عین‌حال، از رشدِ متوسط سود ببرند. برای همین است که مدام از خود می‌پرسند کدام بازار مالی بهتر است؟

درک این نکته مهم است که در حالی که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کم‌خطر می‌تواند سرمایۀ شما را حفظ کند، بازده شما را هم محدود می‌کند. مزایای سرمایه گذاری کم‌ریسک، شامل تنوع بیش‌تر است و به‌ویژه برای افرادی که برای اهداف مالی کوتاه‌مدت، مانند پیش‌پرداخت خانه پس‌‌انداز می‌کنند مفید است.

چرا سرمایه گذاری؟

سرمایه گذاری می‌تواند منبع درآمد دیگری برای شما فراهم کند، بازنشستگی شما را تامین کند یا حتی شما را از رکود مالی خارج کند. مهم‌تر از همه، سرمایه گذاری، ثروت شما را افزایش می‌دهد – به شما کمک می‌کند تا به اهداف مالی خود برسید و قدرت خرید خود را در طول زمان افزایش دهید.

یا شاید اخیراً خانۀ خود را فروخته‌اید یا مقداری پول به دست آورده‌اید. این تصمیم عاقلانه‌ای است که اجازه دهید آن پول برای شما کار کند. حالا می‌خواهد در زمینۀ بیت کوین باشد، یا در یک حوزۀ دیگر که به شما سود برسد.

بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری

کدام بازار مالی بهتر است؟ | برترین سهام مالی برای مبتدیان

 

اغلب افرادی که تازه، وارد دنیای بازارهای مالی شده‌اند، می‌خواهند بدانند بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری کدام است؟ تا بتوانند بهتر در این دنیای تجارت حضور پیدا کنند. این‌ها که در زیر می‌آید، برخی از کسب‌وکارهای بخش مالیِ بالغ و قابل‌درک هستند که انتخاب‌های هوشمندانه‌ای برای سرمایه‌گذاران مبتدی هستند:

 

  • Berkshire Hathaway (NYSE:BRK.A) (NYSE:BRK.B)

همیشه به عنوان سهام بخش مالی در نظر گرفته نمی‌شود، اما در قلب یک شرکت بیمه است. برکشایر به رهبری وارن بافت، شرکت مادر GEICO است و هم‌چنین یک عملیات بیمۀ اتکایی عظیم را اجرا می‌کند.

سرمایه گذاران این شرکت، بعد از این‌که بررسی می‌کنند کدام بازار مالی بهتر است، در معرض سبد سهام عظیم آن قرار می‌گیرند، که اتفاقاً سهام بزرگی در چندین بانک بزرگ ایالات متحده دارد.

  • جی پی مورگان چیس (NYSE:JPM)

بزرگترین بانک ایالات متحده و بزرگ‌ترین شرکت از هر نوع در بخش مالی است. شکایت از JPMorgan Chase  به‌عنوان یک سرمایه گذاری دشوار است. این بانک، به‌طور مداوم برخی از بالاترین معیارهای سودآوری را در صنعت ارسال می‌کند و عملیات گسترده‌ای در بانک‌داری مصرف‌کننده و سرمایه‌گذاری دارد.

  • ویزا (NYSE:V)

بزرگ‌ترین شبکۀ پرداخت جهان را اداره می‌کند و همراه با Mastercard (NYSE:MA)، نیمی از دوقطبی تقریباً دوگانه در صنعت پردازش پرداخت دارد. اما این اشتباه را نکنید که فکر کنید ویزا جایی برای رشد ندارد. این شرکت هم می‌تواند یکی از بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری باشد.

ویزا، در حال حاضر حدود 12 تریلیون دلار حجم پرداخت سالانه را در سال پردازش می‌کند، بخش نسبتاً کوچکی از بازار جهانی پرداخت‌های بدون نقد که ارزش مدیریت شرکت 185 تریلیون دلار است – و در حال رشد است.

  • صندوق سرمایه گذاری Vanguard Financials

در مورد صندوق‌های قابل‌معاوضه در بخش مالی (ETF)، صندوق سرمایه گذاری ممکن است بهترین باشد. این صندوق، به کل بخش مالی و با نسبت هزینۀ پایین 0.1٪ (کارمزد سرمایه‌گذاری سالانه) پرتفوی را اعطا می‌کند. بنابراین، برای جواب سوالِ «کدام بازار مالی بهتر است؟»، می‌تواند مناسب باشد.

این صندوق در مجموع 377 سهام مختلف بخش مالی را با توجه‌به ارزش بازار آن‌ها در معرض دید قرار می‌دهد. (بیشتری از دارایی‌های صندوق در شرکت‌های مالی بزرگ‌تر سرمایه گذاری می‌شود.) علاوه‌بر سه شرکتی که قبلاً ذکر شد، دارایی‌های برتر شامل بانک آمریکا (NYSE:BAC)، سیتی گروپ (NYSE:C)، بلک راک (NYSE:BLK) و مورگان استنلی (NYSE:MS) است.

6 بهترین سرمایه گذاری در سال 2023

 

 

1. حساب های پس انداز با بازده بالا

به‌عنوان اولین‌مورد از لیستِ بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری، یک حساب پس‌انداز آنلاین با بازده بالا به ماندۀ موجودی نقدی شما به شما سود می‌دهد. و درست مانند حساب پس‌اندازی که در بانک شما پول‌هایی به دست می‌آورد، حساب‌های پس‌انداز آنلاین پربازده وسیله‌ای قابل دسترس برای پول نقد شما هستند.

آنها برای چه کسانی خوب هستند؟ حساب پس‌انداز، در پاسخ به پرسشِ کدام بازار مالی بهتر است؟، وسیلۀ خوبی برای کسانی است که در آیندۀ نزدیک به پول نقد نیاز دارند. یک حساب پس‌انداز با بازده بالا هم‌چنین برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز که می‌خواهند از ریسکِ بازگرداندن پول خود جلوگیری کنند، به‌خوبی کار می‌کند.

ریسک‌ها: بانک‌هایی که این حساب‌ها را ارائه می‌کنند، دارای بیمه FDIC هستند، بنابراین لازم نیست نگران از دست‌دادن سپردۀ خود باشید.

در حالی که حساب‌های پس‌انداز با بازده بالا مانند سی‌دی‌ها، سرمایه‌گذاری مطمئنی در نظر گرفته می‌شوند، اما اگر نرخ‌ها خیلی پایین باشد، در طول زمان به دلیل تورم، با خطر از دست‌دادن قدرت خرید مواجه می‌شوید.

پاداش‌ها: با هزینه‌های سربار کمتر، معمولاً می‌توانید نرخ‌های بهرۀ بسیار بالاتری را در بانک‌های آنلاین کسب کنید. به‌علاوه، معمولاً می‌توانید با انتقال سریع آن به بانک اصلی خود یا حتی از طریق دستگاه خودپرداز به پول دسترسی پیدا کنید. بعضی افراد، با شنیدن این جمله‌ها، دیگر جواب خود را از این‌که بپرسند کدام بازار مالی بهتر است، می‌گیرند. شما چطور فکر می‌کنید؟

از کجا می‌توان آنها را دریافت کرد: بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری، یک حساب پس‌انداز ارائه می‌دهند، اگرچه ممکن است بهترین نرخ را دریافت نکنید.

 

2. گواهی سپرده کوتاه‌مدت

گواهی سپرده، یا سی‌دی، به‌وسیلۀ بانک‌ها صادر می‌شود و به‌طور کلی، نرخ بهرۀ بالاتری نسبت‌به حساب‌های پس انداز ارائه می‌دهد. و سی‌دی‌های کوتاه‌مدت ممکن است گزینه‌های بهتری باشند زمانی که انتظار افزایش نرخ‌ها را دارید، به شما این امکان را می‌دهند که در زمان بلوغ سی‌دی با نرخ‌های بالاتر دوباره سرمایه‌گذاری کنید.

آنها برای چه کسانی خوب هستند؟ سی‌دی‌ها به دلیل ایمنی و پرداخت‌های بالاتر می‌توانند انتخاب خوبی برای بازنشستگانی باشند که نیازی به درآمد فوری ندارند و می‌توانند پول خود را برای اندکی قفل کنند. یک سی‌دی برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز، به‌ویژه آنهایی که در یک زمان خاص به پول نیاز دارند و می‌توانند پول نقد خود را در ازای بازدهی کمی بیشتر از آنچه در یک حساب پس‌انداز پیدا می‌کنند، ببندند، خوب عمل می‌کند.

ریسک‌ها: برای آنان که می‌خواهند بدانند کدام بازار مالی بهتر است، سی‌دی‌ها سرمایه‌گذاری ایمن محسوب می‌شوند. اما آنها دارای ریسک سرمایه‌گذاری مجدد هستند – این خطر که وقتی نرخ بهره کاهش می‌یابد، سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری مجدد، اصل و سود در سی‌دی‌های جدید با نرخ‌های پایین‌تر، درآمد کمتری خواهند داشت، همان‌طور که در سال‌های 2020 و 2021 شاهد بودیم.

ریسک مخالف این است که نرخ‌ها افزایش می‌یابد و سرمایه‌گذاران نمی‌توانند از مزیت استفاده کنند، چون آنها قبلاً پول خود را در یک CD قفل کرده‌اند. و با توجه به اینکه انتظار می‌رود نرخ‌ها در سال 2023 حتی بیشتر افزایش یابد، برای آن‌که بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری را پیدا کنید، ممکن است منطقی باشد که به سی‌دی‌های کوتاه‌مدت پایبند باشید تا بتوانید در آیندۀ نزدیک با نرخ های بالاتر دوباره سرمایه‌گذاری کنید.

توجه به این نکته مهم است که تورم و مالیات می‌توانند به میزان قابل‌توجهی قدرت خرید سرمایه‌گذاری شما را کاهش دهند.

جوایز: با یک سی‌دی، موسسۀ مالی در فواصل زمانی معین به شما سود پرداخت می‌کند. پس از سررسید، سرمایۀ اصلی خود را به اضافۀ هر سود انباشته پس می‌گیرید.

از کجا می توان آنها را دریافت کرد: بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری معمولاً سی‌دی ارائه می‌دهند، اگرچه احتمالاً بهترین نرخ را در محلی پیدا نمی‌کنید.

3. اوراق قرضه سری

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، اوراق قرضۀ پس‌انداز را برای سرمایه‌گذاران منفرد صادر می‌کند و یک گزینۀ محبوبیت فزاینده اوراق قرضه سری I است. این پیوند، به محافظت در برابر تورم کمک می‌کند. یک نرخ بهرۀ پایه می‌پردازد و سپس یک جزء بر اساس نرخ تورم اضافه می‌کند.

در این قسمت از فهرستِ کدام بازار مالی بهتر است، نتیجه این می‌شود که اگر تورم افزایش یابد، پرداخت هم افزایش می‌یابد. اما عکس این موضوع صادق است: اگر تورم کاهش یابد، نرخ بهره هم کاهش خواهد یافت. تعدیل تورم هر شش‌ماه یک‌بار تنظیم مجدد می‌شود.

آنها برای چه کسانی خوب هستند؟ مانند سایر بدهی‌های منتشر شده به‌وسیلۀ دولت، اوراق قرضۀ سری I برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز که نمی‌خواهند در معرض خطر نکول قرار گیرند، جذاب هستند. این اوراق، هم‌چنین گزینۀ خوبی برای سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند بدانند بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری کدام است، تا از سرمایه خود در برابر تورم محافظت کنند.

با این حال، سرمایه‌گذاران محدود به خرید 10000 دلار در هر سال تقویمی هستند، اگرچه شما می‌توانید تا 5000 دلار اضافی در بازپرداخت مالیات سالانه خود برای خرید اوراق قرضۀ سری I هم اعمال کنید.

ریسک‌ها: اوراق قرضۀ سری I از سرمایه‌گذاری شما در برابر تورم محافظت می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید کدام بازار مالی بهتر است، این موضوعی که گفتیم، یک نقطۀ ضعف کلیدی برای سرمایه‌گذاری در اکثر اوراق قرضه است. و مانند سایر بدهی‌های منتشر شده به‌وسیلۀ دولت، این اوراق، از جمله امن‌ترین اوراق قرضه در جهان در برابر خطر نکول محسوب می‌شوند.

جوایز: اوراق قرضۀ سری I اگر به صورت نقدی بازخرید نشوند، به‌مدت 30 سال سود دریافت می‌کنند، امّا نرخ، با نرخ تورمِ غالب در نوسان خواهد بود.

از کجا می‌توان آنها را دریافت کرد: می‌توانید اوراق قرضۀ سری I را مستقیماً از خزانه‌داری ایالات متحده در treasurydirect.gov خریداری کنید. دولت برای انجام این کار از شما کمیسیونی دریافت نمی‌کند.

بهترین بازار مالی

4. صندوق‌های اوراق قرضه شرکتی کوتاه‌مدت

شرکت‌ها گاهی اوقات، با انتشار اوراق قرضه برای سرمایه‌گذاران پول جمع‌آوری می‌کنند و این اوراق را می‌توان در صندوق‌های اوراق قرضه که دارای اوراق قرضۀ صادر شده به‌وسیلۀ صدها شرکت هستند، بسته‌بندی کرد.

برای آنکه بدانید کدام بازار مالی بهتر است، باید بگوییم که اوراق قرضۀ کوتاه‌مدت، دارای سررسید متوسط از یک تا پنج سال است که باعث می‌شود نسبت‌به اوراق میان‌مدت یا بلندمدت کمتر مستعد نوسانات نرخ بهره باشند.

آنها برای چه کسانی خوب هستند؟ صندوق‌های اوراق قرضه شرکتی، می‌توانند انتخابی عالی برای سرمایه‌گذارانی باشند که به دنبال جریان نقدی هستند، مانند بازنشستگان، یا کسانی که می‌خواهند ریسک کلی پرتفوی خود را کاهش دهند، اما هم‌چنان بازدهی کسب می‌کنند.

صندوق‌های اوراق قرضۀ شرکتی کوتاه‌مدت می‌توانند برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز که سود کمی بیشتر از صندوق‌های اوراق قرضۀ دولتی دارند، مفید باشند.

خطرات: برای اینکه در مورد بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری مطلع باشید، بهتر است بدانید که مانند سایر صندوق‌های اوراق قرضه، صندوق‌های اوراق قرضۀ شرکتی کوتاه‌مدت تحت بیمه FDIC نیستند.

همیشه این احتمال وجود دارد که رتبه اعتباری شرکت‌ها کاهش یابد یا با مشکلات مالی و عدم‌پرداخت اوراق‌قرضه مواجه شوند. برای کاهش این ریسک، مطمئن شوید که صندوق شما از اوراق قرضۀ شرکتی با کیفیت بالا تشکیل شده است.

جوایز: صندوق‌های اوراق قرضۀ کوتاه‌مدت با درجۀ سرمایه‌گذاری، اغلب به سرمایه‌گذاران با بازدهی بالاتر از صندوق‌های اوراق قرضه دولتی و شهرداری پاداش می‌دهند. اما پاداش‌های بیشتر با ریسک اضافه همراه است.

از کجا می‌توان آنها را دریافت کرد: می‌توانید وجوه اوراق قرضۀ شرکتی را با هر کارگزاری که به شما امکان دادوستد ETF یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را می‌دهد، بخرید و بفروشید.

اکثر کارگزاران به شما اجازه می‌دهند ETF ها را بدون کمیسیون معامله کنید، در حالی که برای آنکه بدانید کدام بازار مالی بهتر است باید آگاه باشید که بسیاری از کارگزاران ممکن است برای خرید یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک، به کمیسیون یا حداقل خرید نیاز داشته باشند.

5. صندوق‌های سهام تقسیم سود

سود سهام، بخشی از سود یک شرکت است که معمولاً به‌صورت سه‌ماهه می‌تواند به سهام‌داران پرداخت شود. بنابراین، سهام سود سهام، آن سهامی است که پرداخت نقدی ارائه می‌دهد – و نه همۀ سهام – در حالی که یک صندوق، تنها سهام سود سهام را در یک واحد خرید آسان بسته‌بندی می‌کند. برای آگاهی از اینکه کدام بازار مالی بهتر است، دانستن تمام اینها ضروری است.

آنها برای چه کسانی خوب هستند؟ خرید سهام انفرادی، چه سود سهام پرداخت کنند یا نه، برای سرمایه‌گذاران متوسط و پیشرفته مناسب‌تر است. اما می‌توانید گروهی از آنها را در یک صندوق سهام خریداری کنید و ریسک خود را کاهش دهید.

صندوق‌های سهام سود سهام، انتخاب خوبی برای تقریباً هر نوع سرمایه‌گذار سهام هستند، اما برای کسانی که به‌دنبال درآمد هستند، می‌توانند بهتر باشند. خب بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری برای آن‌ها چیست؟ کسانی که به درآمد نیاز دارند و می‌توانند برای مدت طولانی‌تری سرمایه گذاری کنند، ممکن است این موارد را جذاب بیابند.

ریسک‌ها: مانند هر سرمایه گذاری در سهام، سهام سود سهام با ریسک همراه است. آنها نسبت‌به سهام در حالِ رشد یا سایر سهام بدون‌سود، ایمن‌تر در نظر گرفته‌می‌شوند، اما شما با آگاهی از اینکه کدام بازار مالی بهتر است، باید سبد خود را با دقت انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که به‌جای انتخاب شرکت‌هایی با بالاترین بازده فعلی، در شرکت‌هایی با سابقه افزایش سود سهام سرمایه‌گذاری می‌کنید. این می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات آینده باشد.

با این حال، حتی شرکت‌هایی که به خوبی مورد توجه قرار گرفته‌اند هم ممکن است دچار بحران شوند، بنابراین، در جواب اینکه کدام بازار مالی بهتر است باید بگوییم که شهرت خوب، در نهایت محافظتی در برابر کاهش سود سهام شرکت یا حذف کامل آن از سوی شرکت نیست.

با این حال، بسیاری از این خطرات را با خرید یک صندوق سهام سود سهام، با مجموعه‌ای متنوع از دارایی‌ها از بین می‌برید و اتکای خود را به هر شرکتی کاهش می‌دهید.

جوایز: حتی سرمایه‌گذاری‌های شما در بازار سهام می‌توانند با سهامی که سود سهام پرداخت می‌کنند، کمی امن‌تر شوند.

با سهام تقسیم سود، نه تنها می‌توانید از طریق افزایش بلندمدت بازار سرمایه‌گذاری خود را به‌دست آورید، بلکه در کوتاه‌مدت هم پول نقد کسب خواهید کرد.

از کجا می‌توان آنها را دریافت کرد: صندوق‌های سهام سود سهام، به‌عنوان ETF یا صندوق‌های مشترک در هر کارگزاری که با آنها معامله می‌کند در دسترس است. ETFها ممکن است سودمندتر باشند، چون اغلب، حداقل مقدار خرید ندارند و معمولاً بدون کمیسیون هستند. این موضوع، شاید تلنگری باشد برای شمایی که می‌پرسید کدام بازار مالی بهتر است.

در مقابل، صندوق‌های سرمایه گذاری متقابل ممکن است به حداقل خرید نیاز داشته باشند و کارگزار شما ممکن است بسته‌به کارگزار، برای آنها کمیسیون دریافت کند.

6. ارزش صندوق‌های سهام

این صندوق‌ها در سهام ارزشی سرمایه‌گذاری می‌کنند، آنهایی که قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری نسبت‌به بقیه در بازار دارند.

آنها برای چه کسانی خوب هستند؟ زمانی که ارزش سهام، مانند هر چند وقت یک‌بار افزایش می یابد، بسیاری از سرمایه‌گذاران متعجبند که کجا می‌توانند دلار سرمایه‌گذاری خود را قرار دهند. صندوق‌های سهام ارزشی ممکن است گزینۀ خوبی باشند.

پس، این هم از بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری است که باید بشناسید. صندوق‌های سهام ارزشی برای سرمایه‌گذارانی خوب هستند که از نوسانات مرتبط با سرمایه‌گذاری در سهام راحت هستند.

سرمایه‌گذاران در صندوق‌های سهام باید افق سرمایه گذاری بلندمدت‌تری هم داشته باشند، حداقل سه تا پنج‌سال تا از هرگونه دست‌اندازی در بازار خلاص شوند.

ریسک‌ها: صندوق‌های سهام ارزشی به‌دلیل قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای که دارند، ایمن‌تر از انواع دیگر صندوق‌های سهام هستند، اما هم‌چنان از سهام تشکیل شده‌اند، بنابراین، نسبت‌به سرمایه گذاری‌های مطمئن‌تر مانند اوراق قرضۀ کوتاه‌مدت، نوسان بسیار بیشتری خواهند داشت.

صندوق‌های سهام ارزشی هم، به‌وسیلۀ دولت بیمه نمی‌شوند. این هم نکته‌ای دیگر که باید در راستای بهترین بازار مالی برای سرمایه‌گذاری بدانید.

جوایز: سهام ارزشی با افزایش نرخ بهره و کاهش جذابیت سهام رشد به‌صورت نسبی، تمایل‌به عملکرد بهتری دارند.

بسیاری از صندوق‌های دارای ارزش سهام هم، سود سهام پرداخت می‌کنند، بنابراین این یک جذابیت اضافی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران است.

از کجا می‌توان آنها را دریافت کرد: صندوق‌های سهام ارزشی می‌توانند در دو نوع عمده وجود داشته باشند. ETF یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک. ETFها معمولاً بدون کمیسیون و بدون نیاز به حداقل خرید در اکثر کارگزاران آنلاین بزرگ در دسترس هستند.

با این حال، صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک ممکن است به حداقل خرید نیاز داشته باشند و کارگزاران آنلاین ممکن است برای معاملۀ آن‌ها کمیسیون دریافت کنند.

در نهایت…

سرمایه گذاری می‌تواند راهی عالی برای ایجاد ثروت در طول زمان باشد و سرمایه‌گذاران، طیف وسیعی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری را دارند، از دارایی‌های ایمن با بازده کمتر تا دارایی‌های پرریسک‌تر و با بازده بالاتر.

این محدوده، به این معنی است که برای تصمیم‌گیری آگاهانه باید بدانید کدام بازار مالی بهتر است و باید مزایا و معایب هر گزینۀ سرمایه گذاری و نحوۀ قرار گرفتن آنها در برنامه مالی کلی شما را بدانید. در حالی که در ابتدای آگاهی از بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری و رفتن به سمت آنها، دلهره‌آور به‌نظر می‌رسد، بسیاری از سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را مدیریت می‌کنند.

برچسب ها :