بهترین ارزهای دیجیتال

هدف ما از نوشتن این مقاله در وهله ی اول این است که در بازار پرریسک ارزهای دیجیتال، کمترین ریسک و خطر ممکن متوجه تمامی سرمایه ‌گذاران عزیز ایرانی ، بخصوص دانشجویان آدام مرادی باشد.

برای مثال، دوج کوین از سال پیش تا کنون توانسته بیش از ۱,۵۰۰ درصد رشد داشته باشد و عاملی جز حاشیه ی مربوط به حمایت ایلان ماسک صاحب کمپانی تسلا و حمایت فوق العاده از آن در شبکه‌های اجتماعی ندارد.

به قطع دوج‌ کوین یک ارز دیجیتال بسیار جذاب است، اما ما نمی‌توانستیم سال پیش ارزی را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت معرفی کنیم که پیشرفت و توسعه ی چندانی روی آن انجام نشده بود و برنامه‌ای برای آینده نداشت. در ادامه اضافه می کنیم که فرض بر آن است که ارزهایی که در این مقاله به شما معرفی میکنیم تا شروع سال بعد نگهداری شوند پس این مهم را در نظر داشته باشید که در این مقاله ما کاری با نوسان گیری نخواهیم داشت.

همینطور با هدف اینکه تمامی موارد ذکر شده در این مقاله در یک سطح نباشند و فرصتی هم برای ارزهای دیجیتال کوچک ‌تر به وجود آید، سعی کردیم ارزهای معرفی‌شده ی ما تنها مربوط به رده‌های اول بازار نباشند. مشخص است هر چه پایین ‌تر می‌رویم، پتانسیل رشد بیشتر شده و خوب به تبع آن ریسک نیز افزایش می‌ یابد. با ما همراه باشید.

 

بهترین ارزهای دیجیتال

با توجه به تمامی موارد گفته شده در بالا، بهترین و کم ریسک ترین ارزهای دیجیتال برای اینکه شما بتوانید با خیال راحت روی آن ها سرمایه گذاری کنید به ترتیب عبارتند از:

(توجه: وب سایت اوآموز هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرید و فروش شما با توجه به مطالعه این مقاله ندارد)

بیت کوین

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری

هیچ معامله گری نمی‌تواند سبدی اختیار کند که در آن بیت کوین وجود نداره پس در واقع سبد های بدون بیت کوین چنگی به دل نمیزنند! بیت کوین که لغب پادشاه ارزهای دیجیتال را به همراه دارد همچنان گزینه ی اول برای فعالان این حوزه به حساب می آید و در مورد این ارز در طی این سالها هیچ سرمایه‌ گذاری وجود نداشته است که پاداش صبرخود را نگرفته باشد.

در حال حاضر که ما مشغول به نوشتن این مقاله هستیم سلطه ی بیت کوین بر کل بازار ارز های دیجیتال چیزی در حدود ۶۱ درصد می باشد که با قدرت در بالا ترین نقطه ی بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است و قیمت‌ها بیشتر اوقات همراه با بیت کوین تغییر می کنند. 

اتریوم

اتریوم یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری

 

همچنان این اتریوم است که با اختلاف زیاد دارای محبوب ترین و جذاب ترین بستر برای اجرای برنامه های غیر متمرکز و در عین حال قرارداد های هوشمند می باشد.همانطور که میدانید این موارد نقش بسیار پر رنگی را در حوزه ی بلاک چین ایفا می کنند و قطعا در میان سایر رقبا همانند ترون و ایاس و پولکادات و… این اتریوم است که کم ریسک ترین گزینه ی موجود می باشد.

در سال گذشته اتریوم بسیار موفق بوده است و همانگونه که انتظار میرفت اتریوم ۲.۰ پیاده‌سازی شد و همگام با صعودی‌ شدن کل بازار ارز های دیجیتال، عملکرد اتریوم از بیشتر ارزهای دیجیتال موجود در مارکت بهتر بود. قیمت هر عدد اتریوم با بیش از ۷۰۰٪ رشد سالانه در زمان نوشتن این مقاله بیش از ۱,۷۰۰ دلار می باشد و این رکورد در طول تاریخ بسیار چشم گیر و قابل توجه می باشد.

گرچه در حال حاضر اکثر تحلیل ‌گران انتظار دارند قیمت اتریوم پس از رشد زیادی که داشته است کاهش پیدا کند اما برخی دیگر از کارشناسان اعتقاد دارند که این برای اتریوم تازه ابتدای راه می باشد.

 

بایننس کوین

این ارز برای ما در جایگاه سوم قرار دارد اما این جایگاه می‌توانست به جای بایننس کوین متعلق به پولکادات یا کاردانو باشد. پولکادات ارزیست که به‌ عنوان یکی از قوی ترین رقبای اتریوم با اقتدار وارد میدان شده است و در مورد کاردانو هم باید بگوییم طی دو سال اخیر با یک دوره ی ثبات بی نظیر به مسیر خود ادامه داده است.

با این حال، همان گونه که در ابتدا اشاره شد،‌ قصد نداریم به قول گفتنی چشم بسته غیب بگویم و برای مثال ده‌ها ارز دیجیتال را وارد مقاله کنیم که بالاخره یکی از آنها به مرحله ی سود دهی برسد.

از نظر تیم تحقیقاتی ما، دو ارز پولکادات و کاردانو هم برای سرمایه‌گذاری موارد بسیار خوبی هستند، اما ترجیح ما این است که با وجود اتریوم که در دسته ‌بندی میزبانان قراردادهای هوشمند قرار دارد، باقی موارد مانده را به پروژه‌هایی دیگر اختصاص بدهیم. پس با این توصیف بایننس کوین، ارز دیجیتال انحصاری صرافی بایننس، انتخاب سوم ما می باشد.

 

استلار

بعد از شکایتی که کمیسیون بورس آمریکا داشت ریپل یک پروژه شکست خورده به حساب می آمد و همه ی نگاه ها به سمت استلار که در واقع رقیب قدیمی ریپل بود دوخته شد. استلار در حقیقت ساختاری کاملا مشابه با ریپل دارد، اما به تمرکززدایی بیشتری در آن پرداخته شده است و عملا اختیارعمل بیشتری را در اختیار افراد حقیقی و حقوقی می‌گذارد.

با استفاده از این شبکه اشخاص، تمامی پروژه های کاری و حتی دولت‌ها می‌توانند ارز دیجیتال خود را ایجاد کرده و سپس آن را مدیریت کنند.

 

فایل کوین

ذخیره‌سازی فایل‌ها بر روی بلاک چین مدت‌هاست که به عنوان یک ایده ی بکر ذهن توسعه‌ دهندگان بسیاری را درگیر خودش کرده است. فایل کوین هم اکنون یکی از بزرگترین پروژه ها برای تحقق این ایده ی ناب می باشد. به عبارت دیگر ذخیره‌ سازی غیرمتمرکز داده ها هدف اصلی فایل کوین میباشد.

در واقع ماینرها در فایل کوین به سیستم فضای ذخیره‌سازی یا همان هارد اختصاص داده می شوند که بتوانند از آنها برای ذخیره کردن داده ها استفاده کنند.

 

الگورند

این ارز در سال گذشته یکی از بهترین ها برای سرمایه گذاری بود و به دلیل برنامه ها و اهدافی که امسال دارد باز هم میتواند در فهرست ما قرار داشته باشد.پروژه ی الگرند در حقیقت اولین بلاک چین اثبات سهام محض می باشد که قصد دارد میزبان صد ها برنامه ی غیر متمرکز باشد.

صاحب این پروژه، سیلویو میکالی دانشمند مشهور کامپیوتر و رمزنگاری است. سیلویو جوایز بسیار زیادی در حوزه ی کامپیوتر و رمزنگاری بدست آورده است و خودش خلق کننده ی الگوریتم «اثبات دانایی صفر» می باشد که در ارزهای دیجیتال زیادی همانند زی کش مورداستفاده قرار گرفته است.شبکه ی الگورند در حال حاضر چیزی در حدود ۴۶۰۰۰ تراکنش را پردازش میکند.

 

هدرا هش‌گراف

این ارز دیجیتال به دلیل برنامه های زیادی که در طی سال جاری دارد هفتمین انتخاب ما می باشد. برعکس اکثر ارزهای دیجیتال موجود در مارکت، هدرا هش گراف از بلاک چین استفاده نمی‌کند. اشتباه نکنید؛ این به این معنی نیست که هدرا غیرمتمرکز نیست، بلکه تنها نحوه ی تأیید تراکنش‌های آن با دیگر پروژه‌های بلاک چین متفاوت است.

در حقیقت هدرا از یک فناوری نو ظهور به نام هش‌ گراف استفاده می‌کند که ایده‌ پرداز اصلی آن، لیمون بایرد است. این فرد برای اولین بار است که در هدرا از فناوری هش ‌گراف استفاده می‌کند.طبق گزارش های موجود فناوری پشت هدرا به‌ قدری قدرتمند است که توانایی اداره ی روزانه ۵ میلیون تراکنش با کارمزد ۰.۰۰۰۱ دلار را دارا می باشد. 

 

فلو

این گزینه ریسک بیشتری نسبت به گزینه های دیگر دارد و برای شما دوستان عزیز لازم میدانیم که با احتیاط بیشتری در مورد این ارز فعالیت کنید. پروژه ی فلو که توکن آن جدیدا وارد صرافی‌ها ی ارز دیجیتال شده است، بلاک چینی اختصاصی دارد و وعده‌های آن برای آینده بسیار جذاب و قابل توجه است.

با توجه به قابلیت هایی که در این پروژه به چشم میخورد، به احتمال خیلی زیاد به ‌زودی در صرافی‌های بزرگتری مانند بایننس و کوین بیس عرضه خواهد شد و این می‌تواند قیمت آن را به‌ شدت افزایش دهد. از آنجایی که هدف ما توجه به دامنه ی وسیع‌ تری از ارزهای دیجیتال می باشد، فلو در رده هشتم قرار می‌گیرد.

 

سوایپ

به طور کلی تسهیل پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال هدف اصلی سوایپ می باشد.یک خبر فاندامنتال این است که چانگ‌ پنگ ژائوکه مدیرعامل بایننس می باشد با جوسلیتو مدیر عامل سوایپ دوستانی صمیمی هستند و این قضیه بر روی بازاریابی موفق سوایپ بی‌ تأثیر نبوده و نخواهد بود.البته جوسلیتو بنیان گذار پروژه ی ونوس نیز می باشد که خود این پروژه نیز مورد خوبی برای سرمایه گذاری است.

 

 

برچسب ها :