بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را بشناسید، مخصوصاً اگر از دوست‌داران ارزهای دیجیتال هستید. از آنجایی که جهان بر روی هوش مصنوعی در پشت موفقیت پرشور ChatGPT تمرکز می‌کند، طبیعی است که دنیای ارزهای دیجیتال هم از این روند پیروی کند.

ارزهای دیجیتالی که هوش مصنوعی را ادغام می‌کنند یا از هوش مصنوعی برای مقاصد مختلف استفاده می‌کنند همه‌جا هستند. بنابراین درست است که بهترین ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی را در سال 2023 کشف کنیم. در این مطلب، چیزی است که باید در مورد روند و برخی از محبوب‌ترین سکه‌های هوش مصنوعی بدانید. با ما همراه باشید.

 

هوش مصنوعی (AI) چیست؟

اول اینکه هوش مصنوعی پدیده جدیدی در دنیای فناوری نیست. هم‌چنین، مهم است که توجه داشته باشید که هیچ اتفاق نظری در مورد تعریف هوش مصنوعی وجود ندارد، که تعیین دقیق مورد استفاده یک طرفه را دشوار می‌کند.

بسیاری، هوش مصنوعی را یک تکۀ فناوری حیاتی، با ویژگی‌های دگرگون‌کننده و پتانسیل تغییر جامعۀ ما می‌دانند.

به طور معمول، روشی که سیستم‌های هوش مصنوعی تمایل دارند در سطح فعلی کار کنند، مصرف مقادیر زیادی از اطلاعات آموزشی برچسب‌گذاری شده، تجزیه و تحلیل این داده‌ها برای الگوها و همبستگی‌های خاص، و سپس استفاده از این الگوها برای پیش‌بینی‌ها و نتیجه‌گیری‌های خاص است.

هم‌چنین، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های هوش مصنوعی – یعنی ChatGPT – چت ربات OpenAI که اخیراً جهان را تحت تأثیر قرار داد، به همین ترتیب کار می‌کند. در ادامۀ این مطلب، به بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه‌گذاری می‌پردازیم.

 

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارزهای رمزنگاری‌شدۀ هوش مصنوعی، توکن‌هایی هستند که پلتفرم‌های بلاک‌چین هوش مصنوعی، مانند The Graph و SingularityNET را تقویت می‌کنند. کاربران، برای استفاده از پلتفرم‌ها و مزایای هوش مصنوعی یکپارچۀ خود، توکن‌ها را خرج می‌کنند.

ما در ادامه، تعدادی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را به شما معرفی می‌کنیم تا ببینیم چگونه از هوش مصنوعی در این بخش استفاده می‌شود.

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

5 ارز دیجیتال برتر هوش مصنوعی

  • نمودار (GRT)

Graph ، یک پروتکل نمایه‌سازی است که با هدف خاص پرس‌وجو در شبکه‌هایی مانند اتریوم و IPFS طراحی شده است. گراف، به‌عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، سیستم نمایه‌سازی و پرس‌وجو داده‌های غیرمتمرکز است که روشی استاندارد و موثر برای دسترسی و ترتیب داده‌های بلاک‌چین ارائه می‌دهد.

مشابه نحوۀ استخراج و نمایش داده‌ها به وسیلۀ موتورهای جستجو از وب، گراف هم که یکی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی است، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا به سرعت به داده‌های زنجیره‌های بلوکی متعدد دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها پرس‌وجو کنند.

در گراف، پروژه‌هایی با قراردادهای هوشمند پیچیده، اطلاعات را در شبکه اتریوم ذخیره می‌کنند. این کار، خواندن هر چیزی غیر از داده‌های اصلی را مستقیماً از زنجیرۀ بلوکی بسیار دشوار می‌کند.

بدون پرداختن به مسائل فنی، گراف پیچیدگی‌ها را از طریق یک پروتکل غیرمتمرکز حل می‌کند که برای نمایه‌سازی و فعال‌کردن عملکرد جستجوی کارآمد از داده‌های شبکه طراحی شده است.

بسیاری از گزارش‌ها ادعا می‌کنند که The Graph از هوش مصنوعی برای انجام کارهایی که گوگل برای اینترنت انجام داد، استفاده می‌کند.

 

  • SingularityNet (AGIX)

SingularityNet  ، بیشتر، یک اکوسیستم است تا یک پروژۀ رمزنگاری با تمرکز محدود، اما در هستۀ خود، هوش مصنوعی دارد.

SingularityNET  پلتفرمی برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی برای به اشتراک‌گذاری و کسب درآمد از آثار و ایده‌های خود است. این، مانندِ یک اتاق دیجیتال است که در آن، افراد می‌توانند برای ایجاد فناوری هوش مصنوعی جدید و بهتر با یکدیگر همکاری کنند. SingularityNET به‌عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، امیدوار است با آسان‌تر کردن اشتراک‌گذاری آثارشان برای مردم، فناوری هوش مصنوعی را در دسترس‌تر کند و به سرعت‌بخشیدن به توسعۀ برنامه‌های هوش مصنوعی جدید و نوآورانه کمک کند.

خب، همان‌طور که گفتیم، در اصل، این یک پلتفرم باز و غیرمتمرکز از خدمات هوش مصنوعی است که از طریق فناوری مبتنی بر بلاک چین در دسترس قرار گرفته است. توسعه‌دهندگان، خدمات خود را در شبکه منتشر می‌کنند و هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد، می‌تواند از آنها استفاده کند. توسعه‌دهندگان، هم‌چنین می‌توانند از طریق استفاده از ارز دیجیتال بومی اکوسیستم  AGIXکه در لیست بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی است، هزینۀ خدمات خود را دریافت کنند.

ماموریت اصلی تیم، با این حال، ایجاد یک “هوش عمومی مصنوعی (AGI)” برای یک تکینگی فناوری سودمند است.

همچنین شایان ذکر است که این پلتفرم مبتنی بر دو شبکه قرارداد هوشمند – اتریوم و کاردانو است.

AGIX  به یکی از بهترین عملکردها در سال 2023 تبدیل شده است.

 

  • ai (FET)

FetchaiI  یک پلتفرم بلاکچین را ارائه می‌کند که از هوش مصنوعی، در تلاش برای کمک به مردم برای خودکارسازی کارهای روزمره استفاده می‌کند.

هدف Fetch.ai تبدیل‌شدن به یک شبکۀ کاملاً باز و بدون مجوز است که از هوش مصنوعی برای ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز استفاده می‌کند که از یادگیری ماشین برای اجرای وظایف در بلاکچین استفاده می‌کند. این، به‌عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، یک پروتکل بین زنجیره‌ای است و اساساً از قدرت هوش مصنوعی برای پیاده‌سازی برنامه‌های خودکار P2P بدون هیچ‌گونه دخالت انسانی استفاده می‌کند. در فوریه 2019 از طریق یک پیشنهاد اولیۀ تبادل (IEO) در لانچ پد بایننس راه‌اندازی شد.

کل اکوسیستم، به وسیلۀ توکن بومی به نام FET پشتیبانی می‌شود. FET که به عنوان ارز دیجیتال قرار دارد، رسانۀ اصلی مبادله در اکوسیستم است. اگر می‌خواهید از هر یک از خدمات پولی ارائه‌شده به وسیۀ Fetch.ai  استفاده کنید، باید با FET پرداخت کنید.

 

  • شبکه Oasis (ROSE)

شبکه Oasis یک بلاک‌چین لایه 1 است که به گونه‌ای طراحی شده است که به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، همه‌کاره، مقیاس‌پذیر به روشی منحصر به فرد و هم‌چنین حریم خصوصی باشد.

بدون پرداختن به جزئیات فنی زیاد، پشته فناوری شامل نکات برجستۀ زیر است:

  • لایه اجماع و لایه اجرا از هم جدا می‌شوند. این به چندین ParaTime اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را هم‌زمان پردازش کند.
  • لایه ParaTime کاملاً غیر متمرکز است. این به هر کسی اجازه می‌دهد تا ParaTime خود را بسازد.

 

  • پروتکل اقیانوس (OCEAN)

Ocean Protocol (OCEAN) یک پروژۀ ارز دیجیتال و بلاکچین است که هدف آن، ایجاد یک تبادل داده غیرمتمرکز برای برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی است. Ocean که در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، در این مقاله آمده است، به صاحبان داده اجازه می‌دهد تا با حفظ حریم خصوصی و مالکیت داده‌ها، داده‌های خود را بفروشند و کسب درآمد کنند. این پلتفرم، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌ها و خدمات هوش مصنوعی را با استفاده از داده‌های موجود در شبکه ایجاد کنند. علاوه بر این، امکان توسعه بازارهای داده جدید و مدل‌های کسب‌وکار مبتنی بر داده را فراهم می‌کند.

خب، همان‌طور که دیدید، آخرین، اما نه کم‌اهمیت‌ترین در لیست ما، پروتکل اقیانوس است. پلتفرمی که برای اتصال ارائه‌دهندگان داده و مصرف‌کنندگان داده در یک بازار مبتنی بر بلاک‌چین ایجاد شده است.

مدل آن متکی بر نوآوری‌های متعدد، از جمله هوش مصنوعی و توکن‌کردن مجموعه داده‌ها و سرویس‌های داده خاص است تا ارائه‌دهندگان بتوانند به سرعت، به آسانی و به طور موثر از داده‌های خود کسب درآمد کنند. از سوی دیگر، مصرف‌کنندگان به اکوسیستمی از اطلاعات مفید دسترسی راحت دارند.

ارز دیجیتالی که اکوسیستم را نیرو می‌دهد OCEAN نامیده می‌شود.

 

کریپتوهای هوش مصنوعی با افزایش یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی می‌توانند رشد کنند

هوش مصنوعی (AI) آینده بشریت را شکل می‌دهد. با این حال، انجام تحقیقات کامل و رعایت احتیاط قبل از هر تصمیم سرمایه‌گذاری ضروری است. درست است که در این مطلب، تعدادی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را با هم شناختیم، اما هنگام تجزیه و تحلیل قیمت‌های فعلی توکن‌های بومی، پروژه‌های مورد بحث و مقایسه آن‌ها با اوج و پایین‌ترین قیمت‌ها، آشکار می‌شود که قیمت‌ها نوسانات و غیرقابل پیش‌بینی قابل‌توجهی را نشان داده‌اند.

در حالی که چنین نوساناتی ممکن است فرصت‌هایی برای سودهای سریع ایجاد کند، اما می‌تواند منجر به زیان‌های قابل‌توجهی هم شود. بنابراین، درک ریسک‌ها در تصمیم‌گیری‌های آگاهانه سرمایه‌گذاری بسیار مهم است. صبر و توجه دقیق، کلید دست‌یابی به موفقیت بلندمدت در دنیای پویای سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی رمزنگاری است.

 

در نهایت..

در این مقاله که از نگاه شما گذشت، تعدادی از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی آمده تا به شما در سرمایه‌گذاری در این زمینه کمک کند. در دوره‌ای که هر طرف، سر می‌گردانی، صحبت از هوش مصنوعی است، بهتر است با آگاهی، وارد دنیای سرمایه‌گذاری در AI شوید.

 

برچسب ها :