نکاتی مختصر برای جذاب تر صحبت کردن

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که مثلا شخصی را ببینید و با او برای اولین بار پای گپ و گفتگو بنشینید و متوجه گذر زمان نشوید و در انتها در دل خودتان بگویید که عجب آدم خوش مشربی است؟ به نظر شما آیا او یک فرد خاص و عجیب و غریب با نیروهای فرا طبیعی می باشد ؟ نه. او فقط به راز درست صحبت کردن واقف است. تا به حال اتفاق افتاده است که پس از سخنرانی شخصی را ایستاده تشویق کنید؟ تا به حال اتفاق افتاده است که بدون هیچ حواس پرتی به ارائه ی کسی گوش جان بسپارید؟ فکر میکنید چرا بعضی از ارائه ها اینقدر جذاب می باشند؟ آیا به خاطر حرف هاییست که زده می شود یا به خاطر شخصی است که سخنرانی می کند یا شاید هم عوامل دیگر؟ در این مقاله تمام روش های یک سخنرانی جذاب را بررسی خواهیم کرد تا شما نیز قادر باشید توجه تمام شنوندگان را به خودتان جلب کنید.پس با ما همراه باشید.

پیش نیاز یاد گرفتن ترفند های سخنرانی حرفه ای غلبه بر ترس از صحبت کردن در جمع می باشد. تلاش کنیبد در ابتدا اگر ترسی وجود دارد آن را بر طرف کرده و سپس مهارت های سخنرانی را فرا بگیرید. برای داشتن سخنرانی خوب و حرفه ای از چه روش هایی استفاده کنیم؟ در ادامه روش هایی را به شما آموزش می دهیم که تاثیر زیادی روی مخاطبان شما خواهد داشت.

از جملات کوتاه و قابل درک استفاده کنید

پیش از هر کار و تصمیمی، به نوع شنوندگان خود توجه داشته باشید. آیا در یک محیط علمی سخنرانی می کنید یا در یک شرکت در حال سخنرانی هستید؟ با توجه به گروهی که شنونده ی شما هستند کلمات خود را انتخاب کرده و اگر فکر می کنید آن گروه، با کلمات تخصصی موضوع سخنرانی شما آشنایی ندارند حتما آن کلمات را در طی سخنرانی خود توضیح دهید.هرگز از جملات طولانی و غیر قابل فهم استفاده نکنید. تلاش کنید با وجود نشان دادن سواد خودتان، واژه های مورد استفاده درون سخنرانی قابل فهم و تاثیرگذار باشند.

در بین صحبت ها از تجربیات شخصی خود مثال بزنید

اگر دوست دارید که بر روی شنوندگانتان تاثیر بگذارید از خاطرات و داستان های شخصی مثال بزنید حتی از این متد می توانید برای قانع کردن دیگران نیز استفاده کنید. این کارها آن ها را به شما نزدیک خواهد کرد و باعث می شود با توجه بیشتری به سخنرانی شما گوش دهند.

در تمام طول سخنرانی از مثال ها و نظرات دیگران درمورد موضوع نگویید. بعد از چند دقیقه نظر شخصی و حس و حالی که دارید را بیان کرده تا شنوندگان بفهمند شما چه دیدی در رابطه با موضوع خاص خودتان دارید.

منظم و عمیق نفس بکشید و گاهی آب بنوشید

نفس عمیق از جالب ترین و مهم ترین اصول جذابیت صدا به شمار می‌رود. اغلب مردم موقع تند صحبت کردن، نفس های تند و کوتاه می کشند و به همین علت صدایشان تودماغی و نازک به گوش می رسد. سیراب بودن بدن به بهبود کیفیت صدا کمک می‌کند. اگر در طول روز به جای آب، از نوشیدنی هایی مثل قهوه، نوشابه و غیره استفاده کنید، از رطوبت مورد نیاز تارهای صوتی‌ کاسته خواهد شد و در نتیجه جذابیت صدایتان پایین می آید.

یک شروع هیجان انگیز بسیار تاثیر گذار است

در واقع پر اهمیت ترین بخش سخنرانی شما قسمت شروع آن است. شما در این مرحله اشخاص را به توجه کردن ترغیب خواهید کرد. به جملات اول خودتان توجه داشته باشید آن ها بسیار تعیین کننده هستند. همانگونه که در مهارت های فن بیان یاد گرفتید که تن صدا و انتخاب کلمات شما هم اهمیت دارد. موارد زیر چند روش کاربردی برای آغاز سخنرانی جذاب شماست:

به سراغ داستان زندگی خودتان بروید و همه را شگفت زده کنید

شنوندگان را با یک جوک بخندانید

ذهن شنوندگان را مجبور کنید تا تصور کنند

خودتان را به شکل جذابی معرفی کنید

آرام صحبت کنید و در بین صحبت ها مکث کنید

هنگامی که افراد دچار استرس می شوند عزت نفس پایین می آید در نتیجه تند صحبت می کنند. این کار تمام تمرکز مخاطب را از روی صحبت شما از بین می برد. قبل از این که ایده‌ی جدیدی را مطرح کنید چند لحظه مکث کنید و توجه شنوندگان را ارزیابی کنید. این موقعیت برای ایجاد ارتباط چشمی با مخاطبان بسیار مناسب است. اگر فکر می کنید نمی توانید جلوی سرعت خود را بگیرید؛ زمان اختصاصی هر قسمت سخنرانی را از قبل در جایی یادداشت کرده و براساس آن تمرین کنید.

داستان گو باشید و این را تمرین کنید

برای ساختن یک سخنرانی جذاب و به یاد ماندنی باید همانند یک نویسنده ی ماهر کار کنید. در ابتدای سخنرانی مخاطب را تحت تاثیر قرار داده و یک سوال در ذهنش به وجود بیاورید. سپس اوج بگیرید و مسئله را از جنبه های مختلف بررسی و بیان کنید. و در انتهای صحبت باید پاسخ سوال های آن ها را جواب دهید.

با این روش خواهید توانست در تمام طول مدت سخنرانی توجه شنوندگان را جمع جلب کنید. داستان ها در ذهن اشخاص می مانند. به همین خاطر است که شما داستان رمان مورد علاقه‌تان را که پنج سال پیش خواندید به یاد می‌آورید اما یادتان نیست در سخنرانی هفته پیش چه نتیجه ای گرفتید.

لبخند بزنید و ارتباط چشمی بر قرار کنید

شاید به ظاهر این کار خیلی ساده باشد. اما باید آگاه باشید که با وجود تاثیر بالایی که این کار روی زیبا تر شدن سخنرانی دارد بیشتر افراد در انجام درست آن شکست می خورند. برای این که ارتباط گیری شنوندگان را با خودتان تضمین کنید باید با روی خندان با آن ها حرف زده و با ارتباط چشمی توجه خود را به آن ها اثبات کنید. ارتباط چشمی همچنین به شما کمک خواهد کرد که کمتر استرس بگیرید چون صحبت کردن با کسانی که برای شما آشنا هستند راحت تر از صحبت با اشخاص غریبه است. حواستان باشد همه چراغ ها را خاموش نکنید تا افراد بتوانند علاوه بر اسلایدهای شما، خودتان را هم ببینند.

مخاطب را به خوبی بشناسید

یکی از روش های داشتن یک سخنرانی جذاب این است که سخنرانی خود را با محوریت مخاطب، طراحی و به اجرا در بیاورید. مهم ‌ترین فاکتور تاثیرگذاری و کسب نتیجه‌ عالی در سخنرانی، شناخت هر چه بیشتر مخاطب است.

هرچقدر، زمان و انرژی بیشتری برای شناخت ویژگی‌های مخاطبان و کسب اطلاعات درباره آنها اختصاص بدهید، احتمال دستیابی به این نتیجه عالی نیز افزایش خواهد یافت.

اگر سخنرانی‌های خود را بصورت یکسان در تمام جمع‌ ها و برای تمام طیف ‌های مخاطبان طراحی کنید، در حالت خوشبینانه می‌توانید رضایت 30 درصد از آنها را به خود جلب کنید. به دلیل اینکه مخاطب یک رکن مهم در سخنرانی می باشد و سخنرانان موفق و حرفه ‌ای، بیش از هر چیز دیگری، به مخاطبان خود فکر می ‌کنند.

در تمام طول زمانی‌ که در حال نوشتن متن سخنرانی خودتان هستید، زمان انتخاب موضوع سخنرانی، زمان طراحی و پیکربندی محتوای سخنرانی باید به نیازها و ویژگی‌های مخاطب خود فکر کنید. با در نظر گرفتن علایق و نظرات مخاطب می‌توانید شانس بیشتر برای اثرگذاری در ذهن آنان داشته باشید.

با این کار می‌توانید سطح هوشیاری مخاطبان و جذابیت سخنرانی خود را در حد بالایی نگه دارید. درغیر اینصورت؛ ممکن است مخاطبان احساس کنند، بسیاری از مطالب شما تکراری و خسته ‌کننده است و یا برعکس، بخش زیادی از محتوای سخنرانی برای آنان نا آشنا و پیچیده به نظر می‌ رسد.

واضح و شمرده حرف بزنید

حجم صدای شما باید به گونه‌ای باشد که خیلی راحت توسط بقیه شنیده شود، اما نباید باعث آزار هم شود. اگر زیادی لکنت زبان داشته باشید یا اینکه صدای تان فقط در حد پِچ‌ پِچ به گوش برسد، حضورتان در گفت‌وگو و جمع نا دیده گرفته خواهد شد و شاید دیگران مدام وسط صحبت‌ شما ورود کرده و رشته ‌ی کلام‌ را قطع کنند.

تند صحبت کردن رفتار ناپسندی است که باعث می‌ شود دیگران نتوانند صحبت‌ های شما را دنبال کنند و منظورتان را متوجه شوند. در مورد افرادی که بسیار سریع حرف می زنند، احتمال بیشتری وجود دارد تا مخاطب از جایی به بعد دیگر به ادامه‌ صحبت‌ها گوش ندهد. پس کمی شمرده تر کلمات را ادا کنید و حتما بین جملات، کمی مکث داشته باشید.

اگر در حال سخنرانی در اداره یا مثلا دانشگاه هستید و باید از پاور پوینت استفاده کنید مورد زیر به شدت به دردتان خواهد خورد:

روی اسلاید ها کار کنید تا جذاب بشوند

یکی از روش های داشتن سخنرانی جذاب و اثر گذار این است که از تمام ظرفیت ‌‌های ذهنی اشخاص، در جهت رسیدن به اهداف سخنرانی خود کمک بگیرید. مغز انسان بیشتر از 70% از اطلاعات مورد نیاز خود را به کمک چشم ها به دست می‌ آورد.

به همین علت، سخنرانان در گذشته برای انتقال بهتر مفاهیم و کمک به درک عمیق ‌تر مخاطبان، از تصاویر و نمودارهایی که از قبل روی کاغذ آماده شده بود، به عنوان ابزار دیداری در سخنرانی استفاده می ‌کردند. سخنرانان حرفه‌ ای به این نکته مهم پی برده‌اند که راز تاثیرگذاری در مخاطب، درگیر کردن تمام حواس او در طول سخنرانی است.

سخنرانی خودتان را به یادماندنی به پایان برسانید

میزان تمرکز مخاطب در لحظات آغاز و پایان سخنرانی به میزان قابل توجهی بالا می باشد و در فاصله بین این دو مرحله دچار یک افت شدید خواهد شد. بنابراین لحظات پایانی سخنرانی هم دقایقی حیاتی و تاثیر گذار هستند، پس باید از آن ها برای جمع‌ بندی و نتیجه ‌گیری استفاده کرد. پایان سخنرانی آخرین تلاش شما برای انتقال پیام اصلی سخنرانی است.

سخنرانی باید با قدرت تمام شود؛ در لحظات آخر یک سخنرانی، شنوندگان به میزان کافی در جریان و حال و هوای موضوع سخنرانی قرار گرفته‌ اند و آمادگی ذهنی خوبی برای فهمیدن هدف اصلی سخنرانی شما بدست آورده اند. برای قسمت پایانی سخنرانی یک برنامه ی از پیش تعیین شده و یک دعوت به اقدام مناسب داشته باشید. اگر در آن لحظه مطلب جدیدی به ذهنتان خطور کرد، حتی اگر از نظر خودتان بسیار مهم هم باشد، اما به هیچ وجه آن را بیان نکنید.

مدیریت کردن زمان در سخنرانی را به نحوی رعایت کنید که 10 الی 15 درصد از کل زمان سخنرانی به بخش پایانی اختصاص پیدا کند؛ نه بیشتر و نه کمتر. به دلیل این که طولانی شدن این بخش باعث خسته شدن و سر رفتن حوصله ی مخاطبان خواهد شد و کوتاه بودن این بخش ممکن است باعث شود نتوانید پیام اصلی سخنرانی خود را به خوبی به مخاطبان منتقل کنید و سخنرانی خود را ویژه و ماندگار به پایان برسانید.

با امید به این که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد از شما تقاضا داریم که آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.