توصیه های لازم برای پیشرفت در تمامی مشاغل

خوب عزیز دل سال جدید هم شروع شده است. این که بگی از شنبه شروع می ‌کنم یا از سال جدید شروع می ‌کنم هم مورد قبول نیست. الان دقیقا در همان لحظه ای ایستاده ‌ایم که باید شروع کنیم، تغییر بدهیم و اصلاح بشویم. حالا باید سال جدید را به فال نیک بگیریم و یکی از اساسی ترین ابعاد زندگی، یعنی کیفیت کار کردن و شغل‌ مان را متناسب با هدفمان تغییر بدهیم. اگر شرایط خوب است که خدا را شکر و در غیر این ‌صورت، پیشنهاد من این است که شروع کنیم به بررسی محل کارمان و از خودمان بپرسیم که چگونه در محل کار موفق باشیم و ترفیع بگیریم. برای موفق شدن در محیط کار باید مهارت‌ هایمان را افزایش بدهیم، وقت ‌شناس باشیم و در یک کلام حرفه ‌ای عمل کنیم. اشخاصی که در محل کار خود موفق هستند، ترفیع می ‌گیرند و اضافه حقوق دارند، از آسمان نازل نشده اند، آنها هم یک انسان هستند هستند مثل ما که تنها با دقت و پشتکار، پله ‌های موفقیت را پشت سر گذاشته اند. پس با ما همراه باشید تا با استفاده از توصیه‌ های متخصصان یاد بگیریم که چگونه در محل کار موفق باشیم. افراد موفق در محل کار موارد زیر را لحاظ می ‌کنند.

بدست آوردن مهارت های جدید

اشخاص موفق همیشه در جست‌ وجوی کسب مهارت‌ های جدید و اضافی بر سازمان هستند. منظور از جانبی مهارت ‌هایی می باشد که شاید فعلا چندان با کارشان مرتبط نباشد، اما برای پست ‌ها و مشاغل آینده حتما به کار خواهند آمد. در حقیقت امکان دارد شغل فعلی شما به برخی از مهارت ‌ها نیاز نداشته باشد اما با یادگیری دوره ‌های آموزشی جدید در زمینه‌ های دیگر، فرصت خود را برای رشد و ترفیع بالاتر می ‌برید. هرچه توانایی‌های شما بیشتر باشد، روی شما بیشتر حساب باز خواهند کرد.

همیشه با صدای بلند اظهار نظر کنید

در جلسه های مهم، با حضور تمام مسئولان و مدیران معمولا صحبت کردن کمی سخت تر است اما در گوشه‌ ای آرام نشستن به مفهوم از بین بردن بزرگ ‌ترین فرصت ارتباط و معرفی است. در چنین نشست‌ هایی خود را نشان بدهید، نه اینکه بیخودی خود را جلو بیندازید و نخود هر آشی بشوید و در واقع خود را از چشم بیندازید، نه؛ شما باید به روشی متین و موقر خود را در گفت ‌و‌ گوها شرکت داده و اگر نظر قابل توجهی دارید آن را ابراز کنید و خجالتی نباشید؛ یا اگر کسی صحبتی می‌ کند که با آن موافقید، او را تأیید کنید. همه ‌ی این اظهار نظرها را با صدایی بلند و با نشان دادن اعتماد به نفس خودتان انجام بدهید.

لباس مناسب بپوشید

افرادی که در محل کار موفق عمل می ‌کنند، چشم اندازهای درستی از آینده دارند و با هدف ‌گذاری، جایگاه آینده‌ ی خود را جوری ترسیم می ‌کنند که انگار در حال حاضر در آن قرار گرفته ‌اند. برای مثال مطابق موقعیت شغلی‌ ای که آرزو دارند لباس می‌ پوشند، با سایرین معاشرت می ‌کنند و رویکرد کاریشان را متناسب با شغل ایده ‌آل خودشان برنامه ریزی می‌ کنند.

آشنایی با مدیران ارشد

یک جمله ی بچه گانه وجود دارد که می‌ گوید: «تو دوست داری با دوست من که دوست داره با دوست تو دوست بشه دوست بشی»، جان کلام در این عبارت به اهمیت ارتباطات می ‌پردازد. این جمله مصداق بارز کلید پیروزی در سازمان‌ ها و ادارات است. ارتباطات تأثیر شگفت ‌انگیزی بر رشد و پیشرفت شما دارد. اگر رئیس رئیس ‌شما از وجود شخصی همچون شما باخبر نباشد، فرصت دستیابی به ترفیع و مزایا و… عملا بی ‌معنی خواهد بود. با همه ارتباطی مفید برقرار کنید. باید شناخته شوید تا در مواقع لزوم از شما استفاده شود.

کنترل هیجان

بسیاری از افراد در مواقعی که با مدیران ارشد و مقامات بالاتر رو به رو می شوند در محیط شغلی دست و پایشان را گم می ‌کنند و قادر نیستند تا اضطراب ‌شان را کنترل کنند. فرض کنید به شکل اتفاقی با مدیرعامل شرکت در آسانسور قرار می‌ گیرید، آیا هول می ‌شوید و به تته پته می ‌افتید یا برعکس با بهره‌ گیری از این فرصت خود را معرفی می‌ کنید و جنبه ی معقول و مناسبی از خود نشان می‌ دهید؟ همیشه خود را برای چنین شرایطی آماده کنید و از هیچ چیز و هیچ ‌کس نترسید.

داوطلب شوید

افراد موفق در برابر چالش‌ ها جا نمی ‌زنند. وقتی شرکت یا یکی از پروژه ‌ها با بحران روبه ‌رو می ‌شود و البته کمی سختی و چالش پیش می ‌آید، دواطلب بشوید، نهراسید، پا پیش بگذارید و اقدام کنید. شانه بالا انداختن و فرار کار ترسوهاست. پیروزی با تلاش و پشتکار به ‌دست می ‌آید.هر اتفاقی که فکر می کنید می تواند نقطه عطفی برای پیرفت شما باشد یک فرصت برای داوطلب شدن است پس آن را از دست ندهید.

استفاده از فرصت های رهبری

افراد موفق همیشه آماده‌ ی کمک کردن به دیگران هستند و از فرصت ‌های مدیریت و رهبری نهایت استفاده را می کنند. وقتی پای آموزش و حمایت تازه واردین به میان بیاید، سریعا داوطلب می‌شوند و در موقعیت‌های این چنینی تسلط و قدرت فرماندهی خود را به رخ مدیران ‌شان می ‌کشند.

توجه کردن به دیگران

گوش دادن یک هنر است که رهبران بزرگ از آن با خبرند. اگر می‌ خواهید مهم و تأثیر گذار باشید و روزی رهبری عده ‌ای از افراد را برعهده بگیرید، باید بتوانید به شکلی مؤثر به دیگران توجه نشان بدهید و به حرف‌ هایشان گوش کنید. توجه به افراد، به آنها انرژی و انگیزه می‌ دهد و نشان می ‌دهد که برای شما مهم هستند. یکی از پاسخ‌ هایی که برای پرسش چگونه در محل کار موفق باشیم، در دسترس است، گوش کردن و توجه به دیگران است.

وقت شناس باشید

وقت‌شناس باشید، به موقع حضور پیدا کنید. مثلا در جلسات یا کنفرانس‌ها به موقع حاضر بشوید تا طبیعتا صندلی بهتری نصیب ‌تان بشود. اگر دیر برسید باید جایی آن عقب ‌ها بنشینید و این یعنی دوری از موقعیتی که نشان می ‌دهد شما مرتب و با انگیزه هستید.

مثل یک مدیر فکر کنید

مدیران تفکری راهبردی دارند. آنها می‌دانند که باید چه کنند و برنامه ‌ای مشخص برای اقدامات خود دارند. کارکنان عادی منتظر فرمان مقامات بالاتر می‌نشینند. شما باید به عنوان یک مدیر، دیگران را هدایت کنید و فراتر از نیازهای فعلی و حل مشکلات کنونی بیندیشید. کسانی که در محل کار موفق هستند تفکر راهبردی دارند و مثل مدیران می ‌اندیشند.

مطالبات خود را بیان کنید

اگر فکر می ‌کنید در جایگاهی هستید که وقت ترفیع و تغییر پست و شغل ‌تان فرا رسیده‌ است، مطالبه و خواسته‌ ی خود را ابراز کنید. می‌ توانید این خواسته را این ‌طور با مدیر خود در میان بگذارید: «من واقعا دوست دارم که به سطوح بالاتر برسم و احساس می ‌کنم برای مقابله با چالش‌ ها کم و بیش آماده هستم. برای رسیدن به این خواسته باید چه کنم و چه مراحلی را طی بکنم؟»

وظیفه شناس باشید

برای افراد موفق مهم نیست که چه وظیفه‌ای بر عهده دارند. آنها سعی می‌کنند هر کاری را که عهده‌دارش هستند، به نحو احسن انجام بدهند. از کوچک‌ترین کارها بگیرید تا وظایف سنگین، همه و همه تحت نظارت دقیق و برنامه‌ریزی آنهاست. آنها می‌کوشند تا همیشه بهترین نسخه از خود را نشان بدهند.

نه گفتن را بیاموزید

به مسئولیت‌ های مهم خود متعهد باشید اما فراموش نکنید که با یک دست نمی شود چند هندوانه برداشت. اگر به همه چیز بله بگویید، هیچ کاری را به درستی انجام نخواهید داد. اولویت‌ بندی داشته باشید به خود جرئت نه گفتن بدهید. هر درخواستی را قبول نکنید و مطمئن شوید که مسئولیت‌ های قبلی را تمام و کمال انجام داده ‌اید و بعد وظایف جدید را عهده ‌دار شوید.

با ترس های خودتان مبارزه کنید

وقتی به شما فرصت جدیدی در زمینه‌ ی شغلی پیشنهاد می ‌شود، شرایط کاری جدید را به خوبی بررسی کنید. توانایی‌ها و مسئولیت‌ های جدید خود را سبک‌ و سنگین کنید و اگر این فرصت معقول و ناب بود آن را بپذیرید. هیچ گاه نگذارید ترس‌ ها باعث بشوند تا فرصت‌ های رشد را از دست بدهید.

کمال گرا نباشید

هیچ چیز و هیچ کس کامل نیست. کمال‌گرایی تنها وسواس شما را در انجام کارها بیشتر می‌کند و انرژی‌تان را کاهش می‌دهد. سعی کنید کارهای جدیدی امتحان کنید، یاد بگیرید و پیشرفت کنید. بپذیرید که در راه تکامل و پیشرفت وجود شکست و نقصان اجتناب‌ناپذیر است.

فرصت های جدید را خودتان کشف کنید

همان ‌طور که بالا تر هم ذکر کردیم، داوطلب بشوید، خود را به چالش بکشید و از کنج آسایش ‌تان خارج بشوید. به دنبال فرصت‌ ها باشید. پیدا کردن و دست ‌یابی به فرصت‌ها یک مسئله است و استفاده‌ ی درست از آنها مسئله ‌ای دیگر. وقتی به فرصت‌ های مناسب رسیدید، نهایت تلاش ‌تان را برای موفقیت به کار بگیرید و فرصت‌های به ‌دست‌آمده را نسوزانید. پیشرفت کنید و رو به جلو بروید.

به هیچ عنوان بی دلیل عذر خواهی نکنید

رعایت ادب خیلی مهم است. اگر اشتباه می ‌کنید حتما باید عذرخواهی کنید، ولی زیاده ‌روی نکنید. عذرخواهی بیش از حد و خاکساریِ اغراق شده، عزّت و اعتماد به نفس شما را خدشه ‌دار می‌ کند. دیگران روی کسی که خود را بیهوده کوچک می ‌کند حساب نمی‌ کنند.

این نکته را بدانید که مدیران برای ارتقا دادن کارکنان خود رفتار آنان را در شرایط سخت و آزمون‌های کاری محک می‌زنند. اگر دچار اضطراب و سرگردانی بشوید، از این آزمون‌ها سربلند بیرون نخواهید آمد. سعی کنید خونسردی و آرامش را در تمام امور حفظ کنید و نگذارید مدیر ارشد شما احساس کند که از عهده ‌ی انجام این حجم از کارهای سنگین بر نخواهید آمد.

در آخر دکتر تریسی ویلن معاون مرکز تحقیقاتی آپولو و استاد مدعو در دانشگاه استنفورد این نکات اضافی را برای مدیریت استراتژی شغلی توصیه می‌کند:

آیا می‌توانید از مدیریت و پیشرفت شغلی خود برای شتاب در مسیر شغلی‌تان استفاده کنید؟ افرادی که در محیط کار موفق‌اند و از کار خود رضایت دارند، همیشه می‌دانند که از شغل خود چه انتظاراتی دارند. وقتی در مورد اهداف خود تصمیم گرفتند، برای رسیدن به آنها نقشه می‌کشیدند.

استفاده از چهارچوب زمانی و اهداف کوتاه‌مدت برای مدیریت پیشرفت شغلی بسیار مؤثر است. بهره‌مندی از حمایت و هدایت مدیر نیز به شما اطمینان می‌دهد که بهتر بتوانید مسیر شغلی خود را مدیریت کنید.

بعضی شرکت‌ها برنامه‌های رسمی برای بهبود مسیر شغلی کارمندان‌شان دارند. شما باید در شرکت‌های دیگر به‌صورت غیررسمی مسیر پیشرفت شغلی خود را دنبال کنید. شرکت‌های بابرنامه عموما انرژی خود را روی کمک به کارمند خود برای بهبود مسیر شغلی آنها، متمرکز می‌کند.

درباره‌ی موضوع مسیر شغلی باید هر سال، چندبار همراه با مدیر شرکت بحث شود. این شرکت نیست که مسیر شغلی دارد، بلکه کارمندان آن دارای مسیر شغلی هستند، اما شرکت‌ها می‌توانند با سرمایه گذاری مالی، زمانی و منابع خود روی کارمندان به پیشرفت شغلی آنها کمک کنند.

داشتن مسیر شغلی به همان دلیلی توصیه می‌شود که داشتن اهداف توصیه می‌شوند. مسیر شغلی یک نقشه‌ی نوشته‌شده است که کمک می‌کند تا هر کارمند روی مهم‌ترین وظیفه‌اش تمرکز کند و مسیر خود را به سمت موفقیت شغلی باز کند. بدون نقشه، سرگردان خواهید بود و هیچ معیاری برای ارزیابی عملکرد خود نخواهید داشت.

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.