خصوصیات افرادی که نباید راز شما را بدانند

سلام و عرض ادب خدمت همراهان همیشگی وبسایت آدام مرادی. حتی اگر فردی درون گرا باشید که از تنهایی لذت می برید قطعا زمانی فرا می رسد که عمیقا احتیاج دارید با کسی درد و دل کنید اما باید بدانید که هرکسی فرد مناسبی برای این کار نیست. راز زندگی خودتان را با افرادی که خصوصیات زیر را دارند به هیچ عنوان در میان نگذارید:

افرادی که راز دیگران را به راحتی برای شما فاش می کنند:

اگر برای کسی درد و دل می کنید و رازتان را در میان می گذارید که پشت سر دیگران حرفهای منفی می زند و رازشان را برای شما فاش می کند، بنابراین این احتمال وجود دارد که حرفهای شما نیز نقل محفل دیگران بشود. آن ها به زودی صحبت های شما را به فرد دیگری منتقل خواهند کرد. این جمله را به یاد داشته باشید:

اگر کسی در مورد فرد دیگری در نزد شما صحبت می کند، در مورد شما نیز با دیگران صحبت می کند. این یکی از بزرگترین نشانه های هشدار برای شناخت کسی است که نباید به او اعتماد کرد.اصلا این فکر را نکنید که من برای این آدم فرق دارم و امکان ندارد راز من را با دیگران در میان بگذارد چراکه این مدل افراد عادت دارند و به نوعی به این کار اعتیاد دارند و قطعا راز شما را برای دیگران فاش می کنند. تجربه نشان داده است که انسان ها همیشه از طرف شخصی ضربه می خورند و خیانت می بینند که به آن افراد بالا ترین میزان اعتماد را دارند.

افرادی که به شما اجازه ی صحبت کردن نمی دهند:

اگر با شخصی که درباره ی مشکلاتتان صحبت می کنید ، موضوع بحث را عوض می کند، باید مطمئن باشید که فرد اشتباهی را انتخاب کرده اید. منظور از عوض کردن بحث این نیست که درباره موضوعات دیگر صحبت کنند. بلکه سعی می کنند توجه را از روی درد و ناراحتی شما به آنچه برای خودشان اتفاق افتاده است جلب کنند.اینگوه افراد همیشه و در همه حال می خواهند که تمام توجه جمع بر روی آن ها باشد و این یک مشکل بزرگ برای آن ها تلقی می شود به هیچ عنوان با این گونه افراد درد و دل نکنید.

افرادی که شنونده ی خوبی نیستند:

مثلا اگر داستانی در مورد بدبختی های خودتان برایشان تعریف می کنید، می گویند :

« آره واقعا خیلی بده. این منو یاد اتفاقی که برای خودم افتاده بود میندازه» و سپس خودشان صحبت را به دست می گیرند. درد و دل کردن برای این دسته از افراد حال بهتری در شما ایجاد نمی کند. شما قطعا از این صحبت نتیجه ای نخواهید گرفت.در حقیقت شما برای خلاصی از درد خودتان با دیگران صحبت می کنید در حالی که از حالا باید درد او را نیز به درد خودتان اضافه کنید و غصه ی آن شخص را هم بخورید پس در این مواقع سریعا بحث را عوض کرده و راز های زندگی خودتان را برای اینگونه افراد بازگو نکنید چون هیچ نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت.

افرادی که وفادار نیستند:

برخی مواقع دوست نداریم کسی از مشکلاتمان با خبر شود. بنابراین احتیاج به دوستی وفادار داریم تا رازهایمان را برای خودش نگه دارد. این بخصوص در مورد مشکلات مربوط به رابطه صدق می کند. ما دوست نداریم کسی از جدایی یا طلاقمان با خبر شود. اگر فردی که با او درد و دل می کنیم درباره شکست عشقی ما به دیگران حرفی بزند قطعا فرد اشتباهی را انتخاب کرده ایم. این افراد به هیچ وجه وفادار نیستند.به طور خلاصه باید بگویم که راز های خود را با کسی در میان بگذارید که اطمینان دارید حتی اگر روزی با آن فرد به مشکل خوردید و از هم جدا شدید راز شما را برای دیگران بازگو نخواهد کرد و دقت کنید که در این زمینه شخص وفاداری باشد.

اشخاصی که از شما حمایت نمی کنند:

دوستان خوب در شرایط سخت از شما حمایت می کنند. آن ها همچنین زمانی که خبرهای خوشی دارید نیز حامی شما هستند . اگر به فرد نادرستی برای درد و دل کردن اعتماد کنید متوجه می شوید که آنها به جای جانبداری از شما، می خواهند دلایل خطای شما را متوجه شوند. بله ممکن است شما اشتباه کرده باشید. اما وقتی به حمایت نیاز دارید، لازم است کسی برای مدتی کوتاه کنار شما باشد، مانند یک دوست واقعی که بتوانید با او درد و دل کنید. مراقب افرادی که دوست دارند نقش وکیل مدافع شیطان را بازی کنند باشید آن ها ممکن است حتی شما را تحریک به درد و دل کردن بکنند و بلافاصله بعد از این که شما را تخلیه ی اطلاعاتی کردند حرف های شما را به جمع دیگری منتقل می کنند که موجبات سرگرمی را برای آن ها فراهم کنند اینگونه افراد به شدت حقیر هستند و از خودشان حرفی ندارند که در جمع های مختلف باز گو کنند در نتیجه در هر شرایطی که قرار بگیرند سعی دارند که در مورد دیگران صحبت بکنند.

افرادی که با شما همدل نیستند:

وقتی با کسی درباره اتفاق خوب یا بدی که افتاده صحبت می کنید، آیا اصلا علاقه ای به گفته های شما نشان می دهند؟ اگر به هنگام شنیدن خبرهای خوب لبخند نمی زنند یا برای شنیدن خبرهای بد ناراحت نمی شوند، پس با شما همدل نیستند. شما نمی توانید با کسی که همدل نیست درد و دل کنید. آن ها افرادی سمی هستند و اگر به صحبت کردن با آن ها ادامه دهید به شما صدمه ی عاطفی می زنند. وقتی با کسی که حقیقتا به شما اهمیت می دهد درد و دل کنید، احساسات زیادی بین شما رد و بدل می شود.و این قضیه را کاملا از عکس العمل آن فرد می توانید متوجه شوید پس خواهشا کمی بیشتر دقت کنید.

زبان بدن این گونه افراد با کلامشان منطبق نیست:

درد و دل کردن با افراد نادرست درس جالبی به شما یاد می دهد. زبان بدنی آنها خلاف گفته هایشان عمل می کند. ممکن است آنها حرفهای مثبتی در پاسخ به درد و رنج شما بزنند اما نمیتوانند با شما ارتباط چشمی برقرار کنند. ممکن است بگویند از شما حمایت می کنند اما نمی توانند آرام سرجایشان بنشینند گویی که منتظرند تا آنجا را ترک کنند. وقتی سعی می کنید با آن ها بیشتر صحبت کنید بیشتر از این دست موارد را می بینید. اما آگاه باشید و زیاد با آن ها صحبت نکنید زیرا احتمالا اسرار شما را پیش خود نگه نخواهند داشت.

افرادی که با دشمن شما دوستی می کند:

اگر با کسی درد و دل می کنید که با فردی که شما را رنجانده دوست است، آنگاه مشخصا با فرد نادرستی صحبت کرده اید. در نود درصد مواقع دوستان و افراد نزدیک در برابر خانواده خود جانب شما را نمی گیرند. و تنها به این دلیل به صحبتهای شما گوش می دهند که اطلاعاتی برای بیشتر رنجاندن شما بدست آورند. حتی اگر خودشان تلاشی برای رنجاندن شما نداشته باشند باید بدانید که صحبت های شما را حتما روزی به دشمن شما منتقل خواهند کرد و نقطه ضعف های زندگی شما را در اختیار آن فرد قرار می دهند و نتیجه اش این است که دشمن شما با دانستن نقطه ضعفتان براحتی می تواند به شما ضربه بزند.

پیدا کردن یک دوست واقعی

اگر مجبور هستید با کسی درد و دل کنید، بهتر است با دوست مورد اعتماد خود صحبت کنید. مثلا دوستی از دوران کودکی که در تمام این سالها با او دوست بوده اید. یا دوستی که وفاداری خودش را به شما نشان داده و می تواند قابل اعتماد باشد.اما همیشه مراقب باشید مشکلات خود را به چه کسی می گویید چون برخی افراد تنها به این دلیل به صحبت های شما گوش می دهند که جنجال درست کنند.این جمله را همیشه و در تمامی مراحل زندگیتان به یاد داشته باشید: کسی که امتحانش را پس نداده است تا زمانی که ثابت نکند فرد مورد اعتمادی است حتما یک فرد غیر قابل اعتماد است. من علاقه ندارم که شما در مورد دیگران منفی فکر کنید اما برای این که ضربه نخورید شما باید همیشه بدترین حالت ممکن را در نظر بگیرید که اگر خدایی نکرده برایتان اتفاق افتاد از لحاظ روحی آمادگی پذیرفتن آن را داشته باشید و بتوانید با آن شرایط خودتان را تطبیق بدهید.

و در کنار تمام این موارد همواره به یاد داشته باشید که هیچکس منافع شخصی خودش را فدای منافع شما نخواهد کرد پس در هیچ شرایطی هیچ فرد قابل اعتمادی را بر سر این دو راهی قرار ندهید چراکه بی شک نتیجه ی این کار برای شما جالب نخواهد بود.

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید امیدوارم که این مقاله نیز برای شما مفید واقع شده باشد در صورت تمایل آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا با این کار از ما حمایت کنید. پیروز و سر بلند باشید خدانگهدار.