من عادت های بدم را ترک می کنم- چالش #ترک_میکنم آدام مرادی

رویدادی در حال اجراست به نام #ترک_میکنم ؛ این چالش برای اولین بار در فروردین 1400 خورشیدی توسط آدام مرادی ایجاد شده است. به عقیده وی همه انسان ها دارای عادات منفی هستند اما با اراده و تلاش میتوان این عادات منفی را از زندگی دور کرد. یکی از این عادات “سیگار” کشیدن است که گریبانگیر او نیز شده بود و چالش #ترک_میکنم آدام مرادی با همین ترک این عادت منفی آغاز شده است.

شما در در این چالش با خودتان عهد میبندید که یک یا چند عادت منفی و بدتان را حذف خواهید کرد؛ و این پیمان را بصورت رسانه ای در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام به اشتراک خواهید گذاشت و دیگران را نیز به این چالش دعوت میکنید تا در سال جدید عادات منفی را از زندگی شان به طور کامل حذف کنند.

ترک عادت های بد شاید کار سختی به نظر برسد ولی این طور نیست که اصلا ممکن نباشد. فقط به کمی ممارست و تمرین احتیاج دارد.

Quit bad habit concept with scissors Free Photo

همه ی ما انسان ها دارای عادت های بد هستیم.

 • انگشت در بینی فرو بردن
 • بد خوابی
 • دیر از خواب بلند شدن
 • داد زدن سر برادر ها و خواهر های کوچک تر از خود
 • دست در گوش فرو بردن
 • پاک کردن دست ها با لباس ها
 • داد زدن در حین رانندگی
 • تنبلی و کار نکردن
 • بی ارادگی و بی مسئولیتی
 • سیگار کشیدن
 • حتی هدف نداشتن برای آینده نیز جزء عادات بد به حساب می آید

#ترک_میکنم

خب باید از کجا شروع کنیم؟ بسیاری از ما نمی دانیم که چگونه باید عادت های بد را ترک کنیم

ولی من، آدام مرادی به شما می گویم که زمان بسیار ارزشمند است. شما در هر سن و سالی که باشید می توانید عادت های بد را از خود دور کنید. نگویید از من گذشته است. من را چه به این کار ها!!

من عادت بدم را ترک می کنم

در اولین گام برای ترک عادت بد باید بدانید که این کاری که انجام می دهید واقعا بد است و ممکن است در دراز مدت بر کیفیت زندگی شما تاثیری منفی بر جای بگذارد.

Thoughtful pensive young european woman facing hard choices, holding cigarette between two index fingers Free Photo

حسرت خوردن به زندگی دیگران عادت بسیار بدی است. سرک کشیدن در کار مردم نیز تا حدی شاید شما را به اطلاعاتی که می خواهید نزدیک کند، ولی در دراز مدت تاثیر بسیار بدی بر روی روند زندگی شما بر جای می گذارد.

هیچ کس به غیر از خود فرد نمی داند که چه عادت های بدی دارد. بهتر است که خودتان عادت های بد را در زندگی تان کشف کنید و در صدد ترک آن ها برآیید.

کار نکردن نیز جزء دسته ی عادت های بد است. این که نتوانید پولی را برای معاش زندگی خود بدست بیاورید نیز از عادت های بد به حساب می آید. شما باید برای پیشرفت زندگی خود تلاش کنید و روی پای خودتان بایستید.

پدر و مادر وظیفه ای ندارند که تا آخر عمر شما را به لحاظ مالی ساپورت کنند.

شما وظیفه ای ندارید که از کسی پول قرض کنید حتی اگر می خواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید باید برای مدتی پادویی کنید تا متوجه شوید کار کردن چه قدر سخت و در عین حال لذت بخش است و تجربه های زیادی را برای آینده فرا می گیرید.

پس باید خودتان را خوب بشناسید و ضعف های خود را شناسایی کنید. در این جا من به شما می گویم که به خود کلک نزنمید و حتما با خودتان رو راست و صادق باشید.

صادق بودن با خود را یاد بگیرید. در ادامه و در مقالات بعدی درباره مقوله ی با خود صادق بودن بیشتر صحبت می کنیم.

آدام مرادی مشاور فردی در زمینه ی موفقیت می گوید که: هیچ گاه برای شناسایی اخلاق بد خود و ویژگی های آزار دهنده ای که دارید خود خواه بازی در نیاورید، زیرا خودتان به آن چه که انجام می دهید و قصد انجام آن را دارید آگاه هستید.

در گام دوم برای ترک عادت های بد، باید به همان راستا در خود انگیزه و اراده ای قوی را ایجاد نمایید

Headshot of self determined serious young dark haired european female in casual clothes holding two halves of broken cigarette in her hands, quitting smoking and breaking bad destructive habit Free Photo

باید عزمی جدی برای ترک عادت های بد را در خود نهادینه سازید و بدانید که اگر من ترک نکنم اتفاق های بدی برایم می افتد و دیگر نمی توانم اهداف آینده ی خود را به مطلوب ترین شکل ممکن پیش ببرم.

درست مثل همان لحظه که به یک رستوران لاکچری می روید و برای خود غذای مورد علاقه تان را سفارش می دهید. عادت های بد را هم درست مثل لحظه ای ببینید که در حال ورود به رستوران مورد علاقه ی خود هستید و در مسیر ورود به رستوران، نگران آراستگی و سر و وضع خود هستید و لباس هایتان مرتب است و بدنتان بوی عرق نمی دهد. زیرا ورود به یک رستوران لاکچری مساوی است با ظاهری آراسته.

می خواهم به شما بگویم که درصدد رفع این عادت های بد هستید برای رسیدن به هدف.

انگیزه و عامل انگیزاننده یک مسئله ی بسیار جدی برای، ترک عادت های بد است. وقتی که انگیزه نباشد، شما هیچ کاری را نمی توانید درست و مطلوب انجام دهید.

در گام سوم برای ترک عادت های بد باید بایستید و شروع به کار کنید

Angry husband and wife look strict at each other, show fists, have quarrel, dressed in stylish outfit, sort out relationships Free Photo

حالا نشسته هم این کار را انجام بدهید مانعی ندارد. من با ذکر مثال در مورد ترک عادت های بد بیشتر صحبت می کنم:

 • من از اینکه فردی بیشتر از من پول دارد، حس حسادت دارم و به او حسادت می کنم.
 • با خود فکر کنید که چرا باید به آن شخص حسادت کنید؟ مگر شما چه چیز کمتر از آن شخص دارید که فکر می کنید شما نمی توانید آن را داشته باشید.
 • چرا خودتان را دست کم می گیرید؟ بنشینید و بر روی یک کاغذ توانایی های خود را بنویسید و این ایمان را به خود بدهید که شما هم می توانید مثل آن فرد موفق باشید و به آن چه که می خواهید برسید.

چرا فلان شخص صبور، آرام و مهربان است و من این ویژگی را ندارم؟

خب شما هم می توانید این ویژگی ها را در خود پرورش بدهیم. با خود مدام تکرار کنید که من ترک می کنم.

با نوازش گل ها شروع کنید. به حیوانات غذا بدهید. برای کودک خود سورپرایزهای کوچک در نظر بگیرید. با انجام این کارها می توانید کمک کم حس مهربانی را در خود پرورش بدهید.

اگر صاحاب کارتان دیر حقوقتان را واریز کرد، عصبانی نشوید. تمرین صبوری را در پیش بگیرید.

Mad hr representative pointing at door asking candidate to leave Free Photo

 • اگر ناراحتتان کردند، آرام باشید و بدانید که خداوند نزدیک است و ناراحتی شما را می بیند.
 • برای ترک عادت های بد، باید انگیزه ای قوی داشته باشید. من به شما می گویم که انگیزه بیشتر از اقدام، اهمیت ویژه ای دارد.

تجارب آدام مرادی در ترک عادت های بد زندگی خود ( #ترک_میکنم )

من، آدام مرادی همه ی شغل ها را تست کردم. در سخت ترین شرایط زندگی کردم و برای مردم با حقوق بسیار اندکی کار کردم و متاهل هم بودم. ولی روزی به این نتیجه رسیدم که من تا کی باید برای مردم کار کنم. برای مردم کار کردن نمی تواند مرا به اهدافم و آن چه که می خواهم نزدیک کند.

سرمایه ای هم نداشتم و از همین اینترنت که همه ی ما می توانیم از آن استفاده کنیم وارد علم ترید و معامله گری شدم. ساعت ها مطالعه کردم و به این نتیجه رسیدم که می توانم روی پای خودم بایستم و دیگر برای دیگران کارهای بی هدف و بیهوده ای که مبلغی اندک در اول ماه در جیبم قرار می دهند، انجام ندهم.

من ترک کردم. درست است. به ترک عادت های بد خود روی آوردم. از نظر من پادویی کردن برای دیگران یک نوع عادت بد به حساب می آمد که هیچ حس مفید بودن و ارزشمندی را در من ایجاد نمی کرد. برای یک بار عمیق ترک کردم. شما هم عمیق ترک کنید. می توانید ترک کنید. قول می دهم.

من ارزشمند را در خود بالا بیاورید و من ضعیف را در خود له کنید. ارزشمندی چه کارها که نمی کند. چنان ارزشمند باشید که دیگران به موقعیت شما غبطه بخورند.

سخن پایانی

در وب سایت آدام مرادی یاد می گیرید گه چگونه به خودسازی برسید. من در وب سایت خود تمام تجاربی که از زندگی گسب کردم را با شما به اشتراک می گذارم.